fbpx

Artykuły

Dieta pudełkowa. Co to właściwie jest?

Czyli jak zaoszczędzić czas i zdrowo się odżywiać.

Dieta pudełkowa przeznaczona jest dla osób zapracowanych, którym zależy na zdrowym i racjonalnym żywieniu. Polega na zamawianiu zestawów dań z cateringu dietetycznego po wcześniejszej konsultacji z dietetykiem. W bonafit konsultacja z dietetykiem jest bezpłatna i możliwa od ręki.

Obecnie jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów na zrzucanie zbędnych kilogramów, utrzymanie szczupłej sylwetki lub zachowanie zdrowia jedząc smaczne i pełnowartościowe posiłki.

Podstawową zasadą zdrowego odżywiania się jest jedzenie 4-5 regularnych, pełnowartościowych posiłków każdego dnia, które powinny być świeże i zróżnicowane. Dla wielu osób, zwłaszcza zapracowanych, codzienne przygotowywanie śniadań, obiadów i kolacji stanowi duży problem ze względu na brak czasu. W takim przypadku doskonałym rozwiązaniem jest dieta pudełkowa, czyli korzystanie z cateringu dietetycznego.

Dietetyk ustala dobowe zapotrzebowanie kaloryczne po wstępnej rozmowie. W zależności od potrzeb danej osoby ustalany jest program żywieniowy i dobierany odpowiedni pakiet kaloryczny np. 1200kcal, 1500kcal, 2000kcal.

Firma cateringowa w ustalonych godzinach porannych lub wieczornych w zależności od miejsca dostawy przywozi pakiet 3 lub 5 gotowych posiłków 7 dni w tygodniu hermetycznie zapakowanych co gwarantuje świeżość produktów.

Jakie są zalety diety pudełkowej?

Dieta pudełkowa umożliwia redukcję masy ciała, redukcję tkanki tłuszczowej jeśli wdrożymy również aktywność fizyczną w postaci np. treningów na siłowni bądź budowanie masy w zależności od potrzeb.

Jest przeznaczona dla osób, które cenią sobie wygodę i nie mają czasu na przygotowywanie zróżnicowanych posiłków, a chcą odżywiać się zdrowo.

Decydując się na korzystanie z usług cateringu dietetycznego, nie ma potrzeby przejmowania się zaplanowaniem zakupów, komponowaniem zbilansowanych posiłków ani kalorycznością diety – nad wszystkim tym czuwa dietetyk, kucharze i dostawcy.

Zaletą diety pudełkowej jest przede wszystkim jej skuteczność, którą gwarantuje prawidłowo ułożony jadłospis uwzględniający indywidualne potrzeby organizmu. Jedyne o co musi zadbać osoba korzystająca z diety jest regularność jedzenia posiłków – najlepiej co 3-4 godziny.

Cena jest zależna od wybranego pakietu kalorycznego. Na pierwszy rzut oka może wydawać się wysoka jednak po przeliczeniu zaoszczędzonego czasu w procesie przygotowania, zakupów, kolejek sklepowych i paliwa może okazać się, że nie wydajemy więcej niż gotując na własną rękę.

Jeśli więc cenisz sobie wygodę i nie masz czasu na przygotowywanie posiłków bądź jesteś osobą mocno zapracowaną, a chcesz zadbać o swoją sylwetkę i zdrowie to warto skorzystać z usług cateringu dietetycznego. Istnieje możliwość zamówienia pakietów próbnych na dowolną ilość dni.

Dostawa jest całkowicie bezpłatna.

Inne artykuły