fbpx

Artykuły

Diety odchudzające Piotrków Trybunalski

Diety odchudzające nie działają!

Dlaczego nie potrafisz zgubić zbędnych kilogramów?

Odpowiedź jest bardzo prosta: diety odchudzające nie są skuteczne! Jeżeli kiedykolwiek próbowałeś się odchudzać, to z całą pewnością słyszałeś o diecie kapuścianej, 1000 kalorii, dukana, kopenhaskiej… i tak można wymieniać w nieskończoność.

Gwarantują one szybką utratę masy ciała w stosunkowo krótkim czasie. Natomiast wszystkie te diety łączy jedno – nie da się ich stosować na dłuższą metę! A to dopiero wierzchołek góry lodowej.. ale więcej o tym za chwilę. Jadłospis, którego nie da się stosować na przez dłuższy czas nigdy nie będzie skuteczny. A tak w zasadzie jedyną skuteczną metodą jest ZMIANA NAWYKÓW ŻYWIENIOWYCH. Chodzi tutaj o to, aby zmienić swoje odżywianie na co dzień. Konieczność stosowania restrykcyjnych diet w taki oto sposób staje się zbędna.

Jak powinno wyglądać nasze odżywianie na co dzień? 
Nie ma tutaj żadnych magicznych sztuczek. Żywienie powinno wyglądać po prostu – normalnie. Posiłki takie jak kanapki, ciasta, obiady domowe, desery i zdrowe Fast foody jak najbardziej są dozwolone! W czym więc tkwi klucz do sukcesu i wymarzonej sylwetki? Po pierwsze  – zdrowe produkty a po drugie – odpowiednia ilość jedzenia. Zamiast białego pieczywa wybieraj pieczywo pełnoziarniste, zamiast tłustej śmietany jogurt naturalny, a zamiast słodyczy wybieraj świeże sezonowe owoce! Natomiast samo zdrowe jedzenie nie gwarantuje utratę tkanki tłuszczowej. Konieczne będzie utrzymywanie ujemnego bilansu energetycznego, prościej: musimy jeść mniej, niż nasz organizm na dzień potrzebuje. Wówczas wtedy zacznie on korzystać z zapasowej energii – tkanki tłuszczowej, której chcemy się pozbyć.  Nic prostszego! Pamiętajcie: Zdrowa i korzystna dla zdrowia utrata masy ciała waha się pomiędzy 0,5 a 1kg tygodniowo.


Ważne:

Wracając do tematu restrykcyjnych diet jest kilka rzeczy, o których nikt Wam nie powie. Cena szybkiej utraty masy ciała jest bardzo wysoka. Po pierwsze możemy nabawić się niedoborów. Zbyt ograniczony wybór produktów oraz mała ilość jedzenia powodują, że zaczyna nam brakować witamin i minerałów. Skutki: bóle głowy, osłabienie, wypadanie włosów, łamliwe paznokcie… Po drugie, dostarczając organizmowi zbyt małą ilość jedzenia może powodować gwałtowne spowolnienie metabolizmu a co za tym idzie, gorsze efekty, głód, osłabiona koncentracja i brak chęci do życia. Po trzecie: nasz stan psychiczny drastycznie się pogarsza. Czujemy się ograniczeni i nasza relacja z jedzeniem się psuje. Często kończy się to napadami na jedzenie, oraz z tym związanym efektem jo-jo.

Jeżeli chcesz sobie oszczędzić nieprzyjemnych doświadczeń i nieudanej próby utraty tkanki tłuszczowej, koniecznie zmień swoje nawyki żywieniowe! Jedz regularnie, wybieraj produkty pełnoziarniste, świeże i sezonowe, pij dużo wody, nie odmawiaj sobie ulubionych posiłków i deserów w zdrowszej wersji i kontroluj ilość jedzenia którą spożywasz.

Świat pędzi, a my razem z nim. Jeśli brakuje Ci czasu na przygotowywanie posiłków możesz je zamówić u nas z bezpłatną dostawą pod wskazany adres. Zdrowo i przede wszystkim smacznie.

Inne artykuły