fbpx

Artykuły

Dlaczego dieta powinna być urozmaicona?

Żyjesz aby jeść czy jesz aby żyć?

Dieta zazwyczaj kojarzy nam się z terapią odchudzającą, wyrzeczeniami, głodem i złym samopoczuciem nim spowodowanym.
Jest to błędne przekonanie ponieważ to przede wszystkim sposób odżywiania się każdego z na

Prawidłowa dieta powinna być odpowiednio zbilansowana pomiędzy dostarczanymi organizmowi składnikom:

  1. białka
  2. tłuszcze
  3. węglowodany
  4. witaminy
  5. minerały

Nadmiar lub niedobór któregoś z tych składników będzie powodował stany chorobowe.

Przeciętny poziom witamin i minerałów u ludzi jest niski ze względu na małą wchłanialność tych substancji spowodowaną zanieczyszczeniami organizmu i spożywanie żywności wysoko przetworzonej.

Nasza codzienna dieta powinna opierać się na różnorodnych produktach, które powinny być jak najmniej przetworzone, zapewnieniu odpowiedniej ilości błonnika pokarmowego, spożywaniu warzyw oraz co niezwykle ważne odpowiedniemu nawodnieniu organizmu.

Zdrowy styl żywienia wraz z aktywnością fizyczną jest bardzo ważny do utrzymania prawidłowego stanu zdrowia. Zwrócenie uwagi na to co jemy może oszczędzić nam wielu chorób i dolegliwości, które powstają przez zbyt duże lub zbyt małe dostarczanie składników pokarmowych.

Dieta może być również lecznicza i często jest podstawową metodą kuracji w czasie chorób.

Ciężko samemu dobrze zbilansować dietę tak aby dostarczyć organizmowi wszystkie potrzebne składniki w odpowiedniej ilości.

Zaniedbujemy to zwykle przez brak czasu aby samodzielnie sobie gotować urozmaicone potrawy lub nie posiadamy wystarczającej wiedzy co musimy jeść.

Kiedy pomyślimy o tym, że mamy pojechać do sklepu i szukać często godzinami potrzebnych produktów, a później jeszcze stać w kuchni i gotować to rezygnujemy co pewnie odbije się na nas w przyszłości.

Zwykło się mówić jeśli nie traktujesz jedzenia jako lek będziesz musiał traktować leki jako jedzenie.

Dobrym rozwiązaniem w przypadku braku czasu aby zadbać o swoją dietę będzie więc katering dietetyczny, który przywiezie pakiet zbilansowanych posiłków pod wskazany adres.

Inne artykuły