fbpx

Artykuły

Catering dietetyczny Piotrków Trybunalski

Jak wybrać catering dietetyczny

Jeszcze do niedawna catering dietetyczny był raczej zarezerwowany dla celebrytów. Teraz coraz więcej osób decyduje się na korzystanie z tego rozwiązania. W większości przypadków są to osoby, które chcą rozpocząć zdrowy tryb życia i zadbać o szczupłą sylwetkę. Przygotowanie dobrze zbilansowanych posiłków na cały dzień jest nie lada wyzwaniem. Z jednej strony wymaga wiedzy na temat zawartości składników odżywczych we wszystkich produktach, z drugiej strony jest to proces zdecydowanie czasochłonny. Nie każdy ma czas na spędzanie kilku godzin w kuchni. Dlatego też decyzja o zakupie diety pudełkowej jest czasem najrozsądniejszym rozwiązaniem. Przed wyborem odpowiedniej firmy, dobrze jest zrozumieć, czym się ona wyróżnia.

Czym właściwie jest catering dietetyczny?

Popularny catering dietetyczny to nic innego jak odpowiednio skomponowane posiłki na cały dzień, które codziennie dostarczane są pod drzwi naszego mieszkania. Za zaledwie kilkadziesiąt złotych klient otrzymuje 5 dań zapakowanych w specjalne pojemniki. Są one dobrane pod względem kaloryczności, uwzględniają ewentualne nietolerancje pokarmowe, a czasem nawet preferencje żywieniowe klienta. Do najczęściej oferowanych opcji należą diety:

 • Sport
 • Standardowa
 • Wegetariańska
 • Bez glutenu i laktozy
 • Z niskim indeksem glikemicznym
 • Niskowęglowodanowa
 • Ketogeniczna

Najczęściej oferowane warianty kaloryczne to:

Najbardziej profesjonalne firmy cateringowe oferują swoim klientom indywidualnie dobrane menu, wybór preferowanych składników, np. dieta bogata w ryby i owoce morza.

Catering dietetyczny – który z nich będzie najlepszy?

Jeśli w końcu zdecydowaliśmy się na to, że chcemy wypróbować na własnej skórze dietę pudełkową, powinniśmy zrobić dobry research, ponieważ niektóre firmy niekoniecznie oferują nam produkty warte ceny, jaką za nie płacimy. Na co więc zwrócić uwagę, szukając idealnego cateringu dietetycznego?

 • Przede wszystkim zacznij od sprawdzenia firmy w sieci. Poczytaj opinie na forach lub w mediach społecznościowych. To pierwszy krok, który pomoże Ci odsiewać firmy, które nie są warte Twojej uwagi.
 • Zorientuj się, w jaki sposób ustalane jest menu. Każda dobra firma powinna zatrudnić w tym celu dietetyka. Co więcej, jeśli chcesz skorzystać z danego cateringu, dietetyk powinien przeprowadzić z Tobą odpowiedni wywiad, podczas którego określicie, jakie konkretnie efekty chcesz osiągnąć. Powinny paść pytania o to, jaki tryb życia prowadzisz, czy planujesz wprowadzić regularne ćwiczenia na siłowni itp. Podczas wywiadu nie zapomnij poinformować dietetyka o wszelkich alergiach pokarmowych, ma to bardzo duże znaczenie przy ustalaniu jadłospisu.
 • Sprawdź również stronę internetową cateringu dietetycznego, który Cię zainteresował. Zwróć uwagę, czy jest tam przykładowe menu dla każdej z proponowanych diet. Jest to bardzo istotne, abyś sam zdecydował, czy oferowane przez firmę posiłki będą odpowiadały Twoim indywidualnym oczekiwaniom. Pamiętaj również, że dania powinny być urozmaicone. Jedzenie tego samego dzień w dzień na pewno nie sprawi, że będziesz szczęśliwy, pełen energii i gotowy do treningu.
 • Na stronie internetowej powinna znaleźć się również informacja o tym, gdzie firma zaopatruje się w poszczególne produkty. Idealnie byłoby, gdyby byli to lokalni dostawcy – drobni hodowcy i gospodarstwa ekologiczne. Wówczas mamy pewność, że posiłki, które otrzymujemy będą zdrowe i wolne od jakichkolwiek oprysków. Dodatkowo niewielka odległość zapewni, że produkty będą na pewno świeże. Warto również sprawdzić, czy catering dietetyczny stawia na produkty sezonowe.
 • Wybierając dietę pudełkową, dobrze jest wybrać firmę, która ma siedzibę w naszej okolicy. Zamawiając catering z innego miasta, często musimy liczyć się z tym, że kurier będzie zostawiał pod naszymi drzwiami posiłki nawet na kilka dni. Co prawda każdy z nich jest pakowany próżniowo, ale powiedzmy sobie szczerze, że po dwóch dniach jedzenie nie jest już tak świeże. Dodajmy, że dania pakowane są zazwyczaj dzień wcześniej, więc od przygotowania potrawy do momentu, w którym ją zjemy, mija sporo czasu.
 • Czasem warto też zwrócić uwagę na szczegóły. Sprawdź czy firma oferuje dzień próbny – jest to bardzo dobre udogodnienie, aby upewnić się, że takie jedzenie nam odpowiada. Dodatkowo zobaczymy, czy porcje i sposób doprawienia są odpowiednie. Zwróćmy uwagę, czy do zamówienia można wybrać dodatki w postaci dodatkowego posiłku lub wykluczenia produktów na życzenie dzięki którym dieta będzie bardziej dopasowana do Ciebie.

Dokładnie przemyśl wybór cateringu dietetycznego

Jak widać, wybór odpowiedniego cateringu dietetycznego wcale nie jest taki prosty, jak mogłoby się na początku wydawać. Należy naprawdę zwracać uwagę na wszystko, ponieważ takie firmy zazwyczaj pobierają dość duże pieniądze za jeden dzień diety pudełkowej. Abonament zazwyczaj trzeba wykupić na co najmniej tydzień, więc szkoda byłoby wydawać pieniądze na usługi, które nie są tego warte. Czasami warto dodatkowo zadzwonić do firmy i zapytać o wszystko, co budzi jakiekolwiek wątpliwości.

Inne artykuły